E FRIKSHME/ Treni në Spanjë rrethohet nga flakët, pasagjerët luftojnë për të shpëtuar

Një tren në Spanjë është përfshirë nga flakët.

Ngjarja ka ndodhur në veriperëndim të vendit, në Valencia, ku shihen flakët duke përfshirë një tren plot me njerëz.

Ndërkohë shoferi u ka kërkuar pasagjerëve të trenit të qëndrojnë në vendet e tyre duke u kthyer mbrapsht.

Shumë u kapën nga paniku, ndërsa disa filluan të thyejnë xhamat dhe të vrapojnë.

Dhjetë persona kanë mbetur të plagosur, tre prej tyre në gjendje të rëndë, në tentativë për t’u arratisur. Përfundimisht, treni ka shpëtuar nga vendi i zjarrit dhe ata pasagjerë që kanë mbetur brenda trenit nuk janë lënduar.