Dialogu Kosovë-Serbi: Lajçak dhe Palmer sot vizitë në Kosovë

Përfaqësuesi Special i BE-së për dialogun Kosovë – Serbi, Miroslav Lajçak dhe zëvendësndihmës sekretari i shtetit amerikan, Mattheë Palmer.

Ata pritet të kenë takime me presidenten e Kosovë, Vjosa Osmani, kryeministrin Albin Kurti, zëvendëskryeministrin e parë për Integrim Evropian, Besnik Bislimi dhe ministren e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla.

Gjithashtu Lajçak dhe Palmer do të takohen edhe me komunitetin ndërkombëtar në Kosovë. Sipas Zyrës së BE-së, Lajçak do t’u drejtohet shefave të misioneve të BE-së në Kosovë./albeu.com

Shtuar 31.05.2021 08:30

Tags: ,