Çfarë po kërkohet? Blindohet sërish Kruja

Policia ka zhvilluar mëngjesin e sotëm një tjetër operacion antidrogë në qytetin e Krujës. Ende nuk dihet se në cilën zonë është përqëndruar operacioni.

RENEA dhe FNSH janë duke zhvilluar kontrolle të shumta në banesa dhe pyje, me qëllim zbulimin e parcelave me kanabis. Dy ditë më parë u sekuestruan 17 mijë bimë kanabis në Krujë dhe në zonat përreth.

Ditën e djeshme u bënë të ditur emrat e 16 personave që u arrestuan.

Në pranga janë vënë: Asllan Deliu, Marsel Loci, Eldi Kaceli, Indrit Kullaj, Dashamire Deliu, Musait Vathi, Xhavit Kullaj, Dashamir Kullaj, Ferit Kullaj, Erlind Almeta, Fetije Kullaj, Refik Deliu , Erjon Deliu , Flamur Halili, Ervin Perlica dhe Sokol Kullaj.

Në operacionin ku u përfshinë edhe Forcat RENEA, u kryenë kontrolle në sera, magazine, banesa në zona të pyllëzuara, ku në përfundim u sekuestruan afro 20 mijë rrënjë kanabis. Në përfundim të operacionit të koduar “Agimi” blutë shpallën gjithashtu në kërkim 24 persona dhe proceduan në gjendje të lire tre të tjerë.

 


Shtuar 31.05.2021 08:23