Dashamir Shehi uron besimtarët myslimanë: Qofshin pranuar sakrificat

Dashamir Shehi ka përcjellë një mesazh urimi për besimtarët myslimanë në festën e Fitër Bajramit.

Shehi shkruan se në këtë festë duhet të mbizotërojë paqja, qetësia dhe harmonia.

“Miq të besimit Mysliman,  Gëzuar Bajramin. Qofshin pranuar sakrificat, lutjet dhe veprat tuaja të mira gjatë këtij muaji të shënuar.

Në ketë ditë feste për të gjithë besimtarët Mysliman, paqja, qetësia dhe harmonia mbizotërofshin në familjet tuaja. Për shumë vite, Gëzuar! Miqësisht, Dash Shehi”, shkruan ai.


Shtuar 13.05.2021 14:00