Dash Shehi “shpërthen” në emision: Na keni çarë dërra*at me moral, ne s’jemi Danimarka

Dash Shehi është nervozuar në një moment në studion e emisionit “Log” në ABC pas përplasjeve me bashëbiseduesit.

Shehi tha se këtu nuk do të ndërtohet një shtet si Norvegjia, por duhet të ndërtohet një shtet i pranueshëm.

Sipas tij, veprimi i Bashës që ka denoncuar oligarkët ditën e sotme me emra, është për t’u vlerësuar.

“Ata pasanikët e përfaqësojnë veten në parlament me njerëzit e vet. Unë nuk po them që fajtorët janë ata, po them që qeveritë q prishin rregullat dhe ata janë përfitues gjithashtu. E vetmja gjë pozitive në këtë lloj historie është se janë po të njëjtën njerëz. Po të ishin të ndryshe do ishin edhe më fatkeq. Të paktën në këtë mes janë ca njerëz të ndërmjetëm që mirë keq disa njerëz vazhdojnë bëjnë biznes. Nuk do ngrihet Danimarka këtu, por një shtet i pranueshëm. Aty ka një masë deputetësh që do kenë kurajo të denoncojnë disa fenomene negative. Na kanë çarë dërrasat me një moral kot. Nuk ma merr mendja që ata që janë të huaj nuk e dinë kush janë të korruptuarit e vërtetë. Pas 30 vitesh një kryetar opozite po vë gishtin në disa emra konkretë. Unë gjykoj qofsha i gabuar që ky është një gjest pozitiv shumë i vogël,” deklaroi Shehi./albeu.com