“Cristiano do të largohet nga Juve dhe nuk do t’i duhet shumë për të gjetur një ekip” (FOTO LAJM)

Signora Toto Schillaci, një ish-sulmues  historik i Juventusit dhe ekipit kombëtar italian, me të cilin ai luajti në “netët magjike” të Italisë në vitet 90′, nuk ka dyshime për të ardhmen e Cristianos, tha ai shkruan Albeu.com.

“Ky do të jetë viti i tij i fundit në Juve” tha ish lojtari, në një intervistë për La Gazzetta dello Sport.

“Nuk e di nëse klubi do t’i ofrojë të rinovimin, ajo që është e sigurt është se Ronaldo nuk do të vonojë shumë për të gjetur një ekipi i ri. Kritikat që ai mori në Ligën e Kampionëve ishin të tepruara, ai është sulmuesi më i mirë në botë. Mund të ndodhë që të ketë një lojë të keqe: Juve, ndoshta, e nënvlerësoi rivalin.

“Sigurisht, nga këtu deri në fund të kontratës, Cristiano do të japë gjithçka për vete dhe për klubin, duke treguar se Porto ishte vetëm një pengesë.

“Unë mendoj se Interi do të fitojë këtë vit, me Juven të dytën dhe duke luftuar deri në fund. Në muajt e fundit të sezonit, italiani pret një Juve më sulmuese, me Cristiano, Morata, Kulusevski dhe me rikthimin e Dybala, i cili do të jetë përsëri i rëndësishëm. /albeu.com/

Juve, 30 anni fa la tripletta di Schillaci alla Roma | ilbianconero.com

 


Shtuar 17.03.2021 17:42