Champions League/ Bayern gjen Manchester United, Milani në “Grup Ferri”, Interi sërish përballë Benfica-s

Grupet e Champions League kanë rezervuar përballje mjaft interesante. Në Grupin A, Bayern Munchen mat forcat me Manchester United, ndërsa në Grupin B, Arsenali sfidon Sevillan. Në Grupin C spikat Real Madrid dhe Napoli.

Në grupin D Interi është me fat, pasi goglat i vendosin përsëri një rival si Benfica.

Në Grupin F, PSG pretendente gjen Dortmund dhe Milan , sakaq në grupin E, Atletico takon Feynoord.

Kampionët në fuqi të Manchester Cityt janë në grupin G dhe ndeshnen me Leizpzig dhe me serbët e Crvena Zvezda

GRUPI A: Bayern Munchen, Manchester United, Copenhagen, Galatasaray

GRUPI B: Sevilla, Arsenal, PSV, Lens

GRUPI C: Napoli, Real Madrid, Braga, Union Berlin

GRUPI D: Benfica, Inter, Salzburg, Real Sociedad

GRUPI E: Feyenoord, Atletico Madrid, Lazio, Celtics

GRUPI F: PSG, Dortmund, Milan, Neëcastle

GRUPI G: Manchester City, Leipzig, Crvena Zvezda, Young Boys

GRUPI H: Barcelona, Porto, Shakthar Donetsk, Antwerp


Shtuar 31.08.2023 18:56