Çfarë gjendet në tulin e bananes që po të përzihet me mjalt sjell “magjinë” mbi lëkurën tuaj

Banania e kombinuar me mjalt sjell një sërë benefitesh për shëndetin e njeriut.

Era e ftohtë, pluhurat, lagështira e tepërt, ajri i thatë, të gjitha këto sjellin ndryshime në lëkurën tuaj.

Ju tregojmë një maskë e cila largon papastërtitë dhe pasuron lëkurën me vitaminat dhe mineralet e nevojshme.

Në tulin e bananes gjenden substanca të cilat ndihmojnë me zbutjen lëkurës e ndërsa nga ana tjetër mjalti është plot me anti-bakterial që luftojnë papastërtitë.

Mjalti gjithashtu parandalon edhe formimin e akneve pasi largon bakteret të cilat shkaktojnë inflamacionin e lëkurës. Banania gjithashtu edhe hidraton lëkurën tuaj duke e mbajtur atë sa më të re dhe pa rrudha./albeu.com/

 

Shtuar 30.12.2021 21:04