Rusia nis evakuimin e ambasadorëve nga Ukraina

Ambasada ruse në Kiev ka nisur evakuimin e diplomatëve nga Ukraina, pas njoftimit të ministrisë së jashtme ditën e djeshme, shkruan BBC.

Zëdhënësja Maria Zakharova tha se kjo ishte për shkak të “sulmeve të shumta” ndaj misioneve diplomatike ruse në të gjithë Ukrainën dhe “veprimeve agresive” kundër diplomatëve rusë.

Sipas mediave të vendit, evakuimi i personelit ka filluar tashmë.


Shtuar 23.02.2022 15:24