Pse po rikthehen në Britani Princi Harry dhe Meghan Markle

Princi Harry dhe Meghan Markle mund të kthehen në Mbretërinë e Bashkuar për një festë në nder të Princeshës Diana. Duka dhe Dukesha e Sussex-it thuhet se do të bashkohen me familjen mbretërore dhe 100 të tjerë që do të jenë të pranishëm. Festa do të zhvillohet në Pallatin Kensington të martën.

Statuja e princeshës së ndjerë u zbulua në Korrik për të shënuar atë që do të kishte qenë 60-vjetori i saj. Një burim është shprehur për gazetën britanike The Sun: “Askush nuk e di se cili është vendimi i Harry-t por ka zëra se ai mund të vijë me Meghan dhe dy fëmijët e tyre.”

Kthimi i mundshëm vjen në mes të një përçarjeje të vazhdueshme të shkaktuar nga deklaratat e forta nga Harry dhe Meghan muajt e fundit. Pas largimit dramatik nga familja mbretërore vitin e kaluar, çifti vazhduan të akuzojnë institucionin për racizëm dhe neglizhencë.

Fotografia e skedarit e datës 2/7/2021 e anëtarëve të publikut shikojnë statujën e Dianës, Princeshës së Uellsit, në Kopshtin e Fundosur në Pallatin Kensington, Londër. Kanë kaluar 24 vjet që kur Diana, Princesha e Uellsit vdiq në një aksident me makinë në Paris. Princesha – Duka i Kembrixhit dhe nëna e ndjerë e Dukës së Sussex – ishte vetëm 36 vjeçe, kur ajo u vra më 31 gusht 1997. Data e lëshimit: E martë, 31 gusht 2021. PA Photo. Shihni historinë e PA ROYAL Diana. Kredia e fotografisë duhet të lexojë: Jonathan Brady/PA Wire

Harry dhe William janë takuar vetëm disa herë që nga ajo kohë. Njëherë ndodhi gjatë funeralit të Princit Philip dhe më pas për zbulimin e statujës së nënës së tyre


Shtuar 9.10.2021 15:39