Plani i Kate Middleton nëse Princi William do ta linte atë

Dukesha e Kembrixhit, e cila kishte shumë vite lidhje me Princin William përpara se të vinte unazën e martesës në të djathtë, ai kishte një plan rezervë në rast se djali i madh i Dianës do ta linte të dilte në të ftohtë, siç zbulon gazeta britanike ‘Daily Mirror’ , duke cituar librin e autorit Robert Lacey, Beteja e vëllezërve.

Kate Middleton dhe Princi William kanë qenë çift për shumë vite. Në fillim ata ishin miq dhe më pas lidhja e tyre u shndërrua në një romancë romantike.

“Princi William donte të sigurohej që të gjente gruan e jetës së tij për të shmangur gabimet e prindërve të tij,” shkruan autori. “Për këtë arsye, ai injoroi presionin e familjes së tij për t’u martuar për të bërë pasardhës mbretërorë duke marrë kohën e tij.

Mirëpo, deri sa i propozoi për grua, Kate nuk ka qëndruar duarkryq! Ajo arriti të bëjë hapje të mira biznesi para se të bëhej princeshë.

Në librin ” The Battle of the Brothers”, autori Robert Lacey pohon se Kate e mbante mendjen te unaza e fejesës, duke thënë se plani i saj ishte “ta çonte Uilliamin në dasmë, edhe pse ajo kishte një plan rezervë”. ai nuk i propozoi asaj.

Ndërsa qëllimi afatmesëm dhe afatgjatë i Kate ishte mjaft i thjeshtë, për ta çuar William-in drejt martesës, asaj iu desh të ndërtonte karrierën e saj si një ” kamuflazh”. “Kjo ishte një çështje e politikës personale dhe publike,” tha libri.

Përveç kësaj, ekspertët mbretërorë pohojnë gjithashtu se Kate filloi të përgatitej për jetën e saj në Pallatin Buckingham përpara se të bëhej gruaja e Princit William. Një nga ndryshimet që ajo bëri ishte në veshjet e saj.

Duke folur në dokumentarin e Channel 5 ” William & Kate: Too Good To Be True “, Redaktori i Royal Theme, Tom Quinn shpjegon se Kate filloi të ndryshonte veshjet e saj.

“Rrobat e saj pothuajse filluan të pasqyrojnë atë që njerëzit panë në karakterin e saj, vetëkontrollin, pothuajse modestinë. Mendoj se ndodhi sepse William dhe Kate ishin afër shpalljes së fejesës së tyre. Kate filloi të sillet në mënyra që konsiderohen më të përshtatshme për një mbretëreshë të ardhshme”.


Shtuar 27.11.2021 11:41