BKH dhe policia kontrolle në banesën e Ahmetajt dhe ish-bashkëshortes

Byroja Kombtare e hetimit dhe policia kanë zbarkuar mbrëmjen e sotme në banesën e ish-zv.kryeministrit Arben Ahmetaj në Lalz.

Vilës e cila ëhstë në emër të partneres së ish-zv.kryeministrit i është vënë shiriti, ndërkohë që janë ushtruar kontrolle dhe në banesën e ish-bashkëshortes së Ahmetajt.

Në kontrollin e kryer në shtëpinë e ish-bashkëshortes nuk është gjetur asgjë e paligjshme.

Ndërsa në shtëpinë e partneres deri tani është gjetur një shumë parash prej 30 mijë eurosh.

/AlbEu.com/


Shtuar 9.03.2023 20:28