Bisedimet për paqe, ministri i Jashtëm turk pritet të vizitojë Moskën dhe Kievin

Ministri i Jashtëm turk Mevlut Cavusoglu do të vizitojë Moskën ditën e nesërme dhe më pas Ukrainën të enjten.

Kjo vizitë e tij vjen në vazhdën e përpjekjeve të Ankarasë për të ndërmjetësuar palët që janë në konflikt.

Lajmin e ka bërë të ditur presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan, cituar nga Anadolu./albeu.com/