Mirror: CR7 dhe Cavani largohen për t’u afruar Harry Kane

Sipas raportimeve të “Mirror”, Manchester United është gati të hidhet në sulm për Harry Kane, yllin e Tottenham.

Sulmuesi anglez ishte afër transferimit të City verën e kaluar, por gjë që nuk u realizua në fund. Tottenham e di shumë mirë se këtë merkato do të jetë shansi i fundit për ta shitur me një shifër të lartë, dhe Manchester United është duke e parë këtë mundësi pasi planifikohet që Ronaldo dhe Cavani të largohen në fund të sezonit.

Gazeta britanike raporton se Manchester United mendon se 100 milionë paund janë të mjaftueshme për të sjellë bomberin anglez në Old Trafford./h.ll/albeu.com