Berisha-Ramës: Hiqi tanket nga Surreli, nuk na ndal dot

Kryeminsitri Sali Berisha, duke folur para kryeminsitrisë deklaroi se kreu i qeverisë Edi Rama, ka fshehur në tunelet e vilës së tij në Surrel tanke dhe blindshpues, pasi ka frikë nga populli.

Berisha tha se Rama duhet të largojë menjëherë tanket nga Surreli, pasi qytetarët dhe revolucioni nuk ndalen.

Edi Rama nuk mund të jetë kurrë kryeministër i Shqipërisë, i vendit anëtar të NATO-s. Atë nuk e shpëton asgjë, jep dorëheqjen edhe largohu. Edi Rama, këtë ndërtesë e ke blnduar, në Surrel ke futur në tunele tanke dhe autoblindat e ushtrisë. të them këtu ato tanke largoji nga Surreli, gjysmën e tyre çoji në Ukrainë, po stë lë Putini dhe Vuçici, sepse idealet tona shpojnë çdo ditë, asgjesojnë çdo tank. Mjerë ti që mendon se mendon se mund të mbrohesh në këtë mënyrë. Shqipëria shihet në mabrë botën si strofull e korrupsionit, një kryeministri që sikur të ishte aleat i Putininit, i korrupton zbuluesin vendit tonë aleat, i korrupton jeriun e çmuar vendit që ka barë më shumë se kushdo. rama ke kryer një akt shumë armiqësor ndaj këtij vendi. Putin, Kim Jon-un janë gati të varin dekoratën më të lartë o qaqezi. Rama gjatë këtyre viteve në pushtet ke faktuar të gjitha llojet e tradhtive që mund të kryejë njeriu. Në kodin e lashtë të vendit tonë, tradhtia më e ulët ëhstë tradhtia ndaj mikut. Nga ky shesh kërkoj, jep dorëheqjen, largohu nisu aty ku e ke vendin”, tha Berisha.

/AlbEu.com/


Shtuar 11.02.2023 13:37