Bëri nënën për spital, arrestohet 36-vjeçari në Fier

Një 36-vjeçar është arrestuar në Fier pasi ka ushtruar dhunë fizike ndaj nënës së tij.

Gjithashtu është arrestuar një i shpallur në kërkim në Berat, pasi është dënuar me burg, për veprën penale “Mashtrimi”.

Njoftimi i policisë:

DVP Berat

Vijon puna për kapjen dhe ndalimin e shtetasve të shpallur në kërkim.

Kapet 1 shtetas i shpallur në kërkim për mashtrim.

Arrestohet në flagrancë 1 shtetas tjetër, për veprën penale “Dhuna në familje”.

Në vijim të punës për kapjen dhe vënien para përgjegjësisë ligjore të shtetasve të shpallur në kërkim, nga specialistët e Seksionit për Krimet në Komisariatin e Policisë Berat u bë kapja e shtetasit A. Z., 32 vjeç, banues në Drenovic, Berat.

Ndalimi i tij u bë pasi Prokuroria e Rrethit Gjyqësor Fier ka dërguar urdhrin e ekzekutimit me vendimin “Arrest në burg”, për veprën penale “Mashtrimi”.

Shtetasi A. Z. u dërgua në DVP Fier, për veprime të mëtejshme procedurale.

Gjithashtu u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit E. D., 36 vjeç, banues në Uznovë, Berat, pasi në banesë ka ushtruar dhunë fizike ndaj nënës së tij.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Berat, për veprime të mëtejshme./albeu.com


Shtuar 9.07.2021 09:08