Benzema largohet nga Real Madridi pas 14 vjetësh

Karim Benzema do të largohet nga Real Madridi pas 14 viteve.

Kjo është konfirmuar sot nga vet klubi madrilen përmes një komunikate për media. Benzema i jep fund aventurës 14 vjeçare dhe mjaft të suksesshme që e pati në kryeqytetin spanjoll.

Ai do të kalojë në Arabinë Saudite, ku do t’i bashkohet klubit kampion, Al-Ittihad.

Francezi do të udhëtojë për në Arabinë Saudite javën tjetër për të kompletuar transferimin.

Njoftimi zyrtar mund të ndodh javën që po vjen.