BE hoqi zyrtarisht kufizimet e udhëtimeve për shqiptarët, reagon Soreca

Vendet anëtare të Bashkimit Evropian kanë rënë dakord të mërkurën të heqin kufizimet e udhëtimit për udhëtarët Shqiptarë. Sot vendimi është bërë zyrtar, dhe pas përditësimit të hartës ka pasur një reagim nga ambasadori i BE-së në Shqipëri, Luigi Soreca.

Përmes një postimi në Instagram, Soreca shkruan: Lajm i mirë për qytetarët shqiptarë në fillim të sezonit turistik. Këshilli i BE sot ka ka rekomanduar zyrtarisht heqjen e kufizimeve të përkohshme për qytetarët shqiptarë”./albeu.com

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Luigi Soreca (@luigisoreca)

Shtuar 18.06.2021 14:04