Basha uron Kosovën për zgjedhjet: Leksion demokracie

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha nuk ka ngurruar të urojë dhe përgozojë Kosovën menjëherë pas përfundimit të procesit zgjedhor.

Basha nëpërmjet një postimi në “Twitter” i ka uruar sukese kryetarëve të zgjedhur në komuna, si edhe ka theksuar se Kosova përcolli një leksion demokracie.

“Urime Kosovë  për leksionin e demokracisë që percolle edhe në këto zgjedhje! Suksese kryetarëve të zgjedhur në misionin e tyre në shërbim të qytetarëve të Kosovës dhe përmirësimin e kushteve të jetës së tyre. Respekt për të gjithë kandidatët që treguan qytetari në këtë garë,” shkruan Basha. /albeu.com

 


Shtuar 14.11.2021 23:03