Basha prek “plagën e madhe shqiptare”: Pse ikin të rinjtë?

Teksa fushata zgjedhore është vetëm një javë larg,  partitë politike shtojnë përpjekjet për të bindur elektoratin se janë alternativa më e mirë përballë kundërshtarit.

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha, rendit papunësinë dhe korrupsionin si dy arsyet kryesore se përse shqiptarët largohen.

“6 ditë deri më 25 prill, 100 dështimet e Ramës në 8 vite. Cilët janë faktorët kryesor që nxisin largimin e të rinjve?

Përgjigja: Papunësia dhe korrupsioni vlerësohen nga të rinjtë si faktorët kryesorë që nxisin rininë të largohet nga vendi”, shkruan Basha. /albeu.com/

 

 

Shtuar 18.04.2021 08:54