Asnjë vdekje dhe 3 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë regjistruar 3 raste me COVID-19 dhe asnjë vdekje. Ministria e Shëndetësisë gjithashtu bën me dije se janë shëruar edhe 9 persona, ndërsa raste aktive janë 166.

Që nga fillimi i pandemisë, në Kosovë kanë vdekur 2,260 persona.

Numri i të vaksinuarve në Kosovë është 204,774 ndërkaq i atyre me të dy dozat është 48,437./albeu.com

Shtuar 3.07.2021 15:10