Arsenali shkatërron Slavian, ja me kë do përballet në gjysmëfinale (VIDEO)

Arsenal ndryshe nga ndeshja e parë kur barazoi me Slavian në Londër, sot fitoi 0-4 n transfertë duke siguruar kualifikimin për në gjysmëfinale.

Nicolas Pepe zhbllokoi shifrat  në minutën e 18′, ndërsa 2 minuta më vonë lodinezët dyfishuan shifrat me Alexandre Lacazette i cili u tregua i saktë nga pika e bardhë.

Topcinjtë  shënuan dhe dy gola të tjerë me Bukayo Saka në minutën dhe Lacazzete.

Ndërkohë Arsenali do të përballet në gjysmëfinale do të përballet me Villareal. /albeu.com/


Shtuar 15.04.2021 23:09