Arrestohet 29-vjeçari shqiptar në Itali, drejtonte laborator droge në Parma së bashku gruan e tij

Një 29-vjeçar shqiptar i akuzuar për posedim dhe trafik droge është arrestuar nga policia e Padovës.

Ai u arrestua ndërsa po ngiste automjetin e tij Volkswagen Polo me të cilin po udhëtonte.

Operacioni u nis nga makina, e cila tashmë është shfaqur në disa hetime hetimore si një mjet i mundshëm i përdorur nga korrierët shqiptarë për transportin e drogës në provincën e Padovës.

Në momentin e ndalimit, brenda makinës ishte 29-vjeçari së bashku me bashkëshorten dhe vajzën e tij 10-muajshe.

Nervozizmi i shoferit i bëri menjëherë të dyshojnë oficerët, të cilët zbuluan pajisje manuale (të vendosura nën mbushjen e sediljeve të përparme) të cilat i hapën një vendstrehimi që përmbante tre doza heroinë të mbështjellë me çorape (rreth 1.5 kg) dhe disa tufa parash për mbi 33,000 euro.

Filluan hetimet dhe u zbulua se i riu shqiptar, sipas akuzave, trafikant droge, i cili së bashku me gruan e tij 28-vjeçare, gjithashtu shqiptare, drejtonin një laborator droge në Parma.

Të dy ishin ura për të shitur nëntë kilogramë heroinë në sheshet e verilindjes.

Shqiptari u arrestua dhe u dërgua në burgun e Rovigos, ndërsa ndaj gruas nisi hetim./albeu.com


Shtuar 19.11.2022 16:06