Arrestimi i Fatos Tushes, Rama mbledh sot kryebashkiakët

Para disa ditësh, me urdhër të SPAK, u arrestuar kreu i Bashkisë së Lushnjës, Fatos Tushe, i cili akuzohet për korrupsion dhe abuzim me tenderat.

Pas arrestimit të tij, Rama sot ka thirrur në një takim kryebashkiakët e vendit. Takimi do të zhvillohet në Kryeministri në orën 12:00.

Kujtojmë se dje, mblodhi dtejtuesit e Policisë së Shtetit dhe u dha afat 100 ditë për të përmbushur objektivat dhe për të dhënë rezultate të frytshme të punës.


Shtuar 9.07.2021 10:55