Allegri refuzon Tottenhamin, pret telefonatën që nuk dëshiron ta humbasë

Massimiliano Allegri refuzoi një ofertë për t’u bërë trajner i Tottenham.

Eksperti italian ka qenë pa punë për një kohë të gjatë, dhe ai e refuzoi këtë angazhim pasi dëshiron të jetë i lirë në rast të ftesave nga klube më të njohura me të cilat ai është i lidhur, veçanërisht Real Madrid dhe Juventus. Napoli gjithashtu shprehu interes për të.

Tottenham ka kërkuar një zgjidhje të përhershme menaxheriale që kur Jose Mourinho, tani trajneri i Romës, u largua nga ai.

Allegri, i cili ka fituar tituj me Milan dhe Juventus në karrierën e tij, është në rrethin më të ngushtë të kandidatëve që mund të zëvendësojnë Zinedine Zidane, i cili pretendohet të largohet nga Real Madrid në fund të sezonit.

Fati i Andrea Pirlo në Juventus është shumë i pasigurt. Disa media italiane shkruajnë se asgjë nuk mund ta mbajë atë në stolin e klubit Torino, por ka edhe informacione se qëndrimi i tij në Juventus do të varet nga fakti nëse skuadra siguron pjesëmarrjen në Ligën e Kampionëve.

Sa i përket Napolit, presidenti i klubit Aurelio De Laurentiis sheh tek ai zgjedhjen e parë për pasardhësin e Gennar Gattus, me të cilin pretendohet se ai nuk është në marrëdhënie të mira.

Allegri për herë të fundit ka punuar në Juventus, trajner i të cilit ishte nga 2014 deri 2019.

Shtuar 21.05.2021 11:58