Allegri mbetet në Serie A! Ky klub e kërkon

Napoli është në kërkim të një trajneri të ri. Sipas mediave italiane Napoli do ta largojë në fund të sezonit Gennaro Gattuson.

Vendin e Gattusos pritet ta zërë trajneri Massimiliano Allegri.

Allegri është trajner i pa punë që prej largimit nga  Juventusit. Drejtuesit e klubit italian do të nisin bisedimet me Allegrin, për ta bindur ta marrë drejtimin e skuadrës.

Për Allegrin interesim të vazhdueshëm ka shprehur edhe Roma dhe Leeds United.


Shtuar 19.03.2021 20:51