Aksident në autostradën Tiranë-Durrës, një i plagosur

Një aksident ka ndodhur para pak minutash në autostradën Tiranë-Durrës. Sipas informacioneve të policisë në në autostradën Tiranë-Durrës në afërsi të Sukthit A. Xh., duke drejtuar automjetin ka humbur kontrollin mbi drejtimin e automjetit dhe për pasojë automjeti ka dalë nga rruga.

Si pasojë e aksidentit ka mbetur i lënduar drejtuesi i mjetit i cili ndodhet në spital jashtë rrezikut për jetën.

Njoftimi:

Rreth orës 19:50, në autostradën Tiranë-Durrës, në Sukth, shtetasi A. Xh., duke drejtuar automjetin ka humbur kontrollin mbi drejtimin e automjetit dhe për pasojë automjeti ka dalë nga rruga.

Shtetasi A. Xh. është dëmtuar dhe ndodhet në spital në kujdesin e mjekëve.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e rrethanave të aksidentit.

/AlbEu.com/


Shtuar 28.03.2023 20:40