Aksident ajror në Rusi, raportohet për disa të vdekur dhe të plagosur (VIDEO)

Një aeroplan mallrash është rrëzuar në Rusi. Bëhet fjalë për aeroplanin e mallrash Ilyushin Il-76 i cili u rrëzua teksa fluturonte pranë qytetit rus të Rizanit (qendror).

Raportohet se të paktën dy persona dhe duke plagosur shtatë, sipas agjencive ruse të lajmeve TASS dhe Interfax.

Ndërsa sipas Interfax, të vdekurit janë tre dhe shtatë persona janë dërguar në spitale.