Adoleshentja pretendon se e ka përndjekur dhe dhunuar, arrestohet 26-vjeçari në Tepelenë

Policia ka vënë në pranga një 27-vjeçar, pas kallëzimit të bërë nga një shtetase 17 vjeçe se i riu e ka përndjekur dhe dhunuar.

Njoftimi i policisë:

Specialistët e Seksionit për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Tepelenë referuan materialet në Prokurori dhe shpallën në kërkim shtetasin T. H., 26 vjeç, pasi ka bërë kallëzim një shtetase 17 vjeçe, se ky shtetas e ka përndjekur dhe ka ushtruar dhunë ndaj saj.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Gjirokastër, për veprime të mëtejshme./albeu.com


Shtuar 15.10.2022 10:22