1 vdekje dhe 18 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosove, një person ka humbur jetën nga koronavirusi në Kosovë, duke çuar numrin e të vdekurve në 2.253.

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se nga 1.963 testime, gjatë kësaj periudhe janë regjistruar 18 raste pozitive me COVID-19, derisa janë shëruar 14 pacientë.

Që nga fillimi i pandemisë, në Kosovë janë regjistruar 107.673 raste pozitive, 105.255 të shëruar dhe janë kryer 659.216 testime./albeu.com

 

Shtuar 22.06.2021 14:52