1 foto dhe shumë histori në të, legjendat e Milanit bashkohen dhe tifozët mahniten (FOTO LAJM)

Pothuajse 40 mijë pëlqime në më pak se dy orë dhe një mori komentes, Marco Van Basten i çmendi tifozët e Milanit duke postuar një foto në shoqërinë e Frank Rijkaard dhe Ruud Gullit.

Tre legjendat janë bashkuar përsëri dhe në postim kishin shkruar “Tre musketierët sërish bashkë”.

Pas kaq shumë vitesh, treshja holandeze gjetën njëri-tjetrin, me disa kile më tepër dhe flokë të thinjura, dhe rikthyen një nostalgji për tifozët e Milanit në periudhën midis fundit të viteve 80-të dhe fillimit të viteve 90-të, kur Milani dominonte futbollin evropian duke fituar 3 Serie A, 2 Kupat e Evropës, 3 Kupa Ndërkontinentale dhe një seri të gjatë kupash të tjera./h.ll/albeu.com


Shtuar 11.06.2022 19:32