“Shkëlqen”, deputetët publikojnë foto me Ardiana Matoshin nga Kuvendi (FOTO LAJM)

Deputetja Adriana Matoshi është rikthyer në Kuvendin e Kosovës pas ndërhyrjes kirurgjikale në tru ku mposhti për herë të dytë tumorin.
Kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca, i ka uruar mirëseardhje Matoshit në seancë dhe i ka uruar shëndet. Ajo është mirëpritur me duartrokitje nga kolegët deputetë.

Por, aktorja dhe deputetja kosovare ka treguar edhe një herë që është simbol i fitores dhe vazhdon te shkojë në seancat e rradhes ne Kuvend.

Një foto e publikuar nga deputetja Jeta Statovci tregon Adrianën e buzëqeshur dhe në formë, tre javë pas fillimit të një beteje të vështirë.


Shtuar 23.12.2021 14:59