LDK zyrtarizon listën me emrat e Kryesisë së re

Lidhja Demokratike e Kosovës sot ka zgjedhur kryesinë e re të partisë.

Sipas kësaj liste, nënkryetarë të partisë janë Lutfi Haziri, Gazmend Muhaxheri, Anton Quni dhe Shqipe Mjekiqi.

Më poshtë mund ta lexoni listën e plotë të Kryesisë së LDK-së:

Kryetar

 1. Dr. Lumir Abdixhiku

Nënkryetar:

 1. Lutfi Haziri
 2. Gazmend Muhaxheri
 3. Anton Quni
 4. Dr. Shqipe Mjekiqi

Sekretar:

 1. Imri Ahmeti

Anëtarët e tjerë:

 1. Ak. Kujtim Shala
 2. Dr. Avdullah Hoti
 3. Dr. Hykmete Bajrami
 4. Arben Gashi
 5. Armend Zemaj
 6. Sibel Halimi
 7. Doruntinë Maloku
 8. Dr. Ekrem Hyseni
 9. Dr. Ardian Shala
 10. Xhafer Tahiri
 11. Dr. Alban Zogaj
 12. Vlora Dumoshi
 13. Safet Kamberi
 14. Brikenda Kryeziu
 15. Fadil Krasniqi
 16. Sokol Haliti
 17. Teuta Sahatqija
 18. Dr. Valon Murtezi
 19. Besian Mustafa
 20. Dr. Lutfi Zharku
 21. Dr. Muhamet Hamiti
 22. Dr. Faton Bislimi
 23. Rrezarta Krasniqi
 24. Ilir Ferati
 25. Besa Gaxherri
 26. Forumi i Gruas: Lirije Kajtazi
 27. Forumi i Rinisë: Fidan Rekaliu

 


Shtuar 20.03.2021 17:21

Tags: ,