999 rezultate për

reforma

Bushati në SHBA: Kongresi Amerikan mbështet konsolidimin e reformave Ministri i Jashtëm i Shqipërisë Ditmir Bushati gjatë një vizite zyrtare në SHBA ka zhvilluar një sërë takimesh në Senati
Lu: Reforma në Drejtësi do të transformojë Shqipërinë Gjatë një takimi me Dhomën Amerikane, ambasadori Donald Lu ka folur në lidhje me të ardhmen ne Shqipërisë. Ne nje kohe k
Reforma në Drejtësi, Berisha kërcënon me destabilitet? Ishte mjaft i fortë dhe e tone kërcënuese fjalimi i ish-kryeministrit Berisha pak më parë në çadrën e opozitës. Sipas ti
Merkel përgëzon Vuçiç-in: Serbia është në rrugë të duhur Kancelarja gjermane, Angela Merkel, ka thënë sonte se Serbia është në rrugën e duhur. Merkel e dha këtë deklaratë pas
Protestuesit maqedonas: Shqiptarët t'i bëjnë reformat në Shqipëri Ndërkohë që në Maqedoni po vazhdojnë protestat kundër gjuhës shqipe, organizatorët e protestës kanë thënë se do të vazhd
Protestuesit maqedonas: Shqiptarët t'i bëjnë reformat në Shqipëri Ndërkohë që në Maqedoni po vazhdojnë protestat kundër gjuhës shqipe, organizatorët e protestës kanë thënë se do të vazhd
Shkarkimet në qeveri, ministri vjen urgjentisht nga Gjirokastra në zyrën e Ramës Shkarkimi i Tahirit duket se do të shoqërohet edhe me largime të ministrave të tjerë socialistë. Qeveria Rama si duke
Bushati: Integrimi varet nga reforma në drejtësi Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati përmes një statusi në Facebook ka mirëpritur rikonfirmimin e KE për integrimin e vende
Ministri gjerman paralajmëron Ramën: Zbatojeni planin dhe jeni në BE! Kryeministri Edi Rama u takua në Berlin, me Ministrin e Jashtëm gjerman, Sigmar Gabriel, nga i cili mori vlerësimin për
Vettingu, Blushi: Procesi po manipulohet. Balla: Ti s’merr vesh nga reforma (VIDEO) Ditën e sotme po zhvillohet séanca parlamentare në Kuvendin e Shqipërisë ku janë të pranishëm vetëm deputetët e pozitës.
LSI i kundërvihet Ramës: Nuk bëhet Reforma në Drejtësi me peticione Pavarësisht se gjendemi në presionin e ndërkombëtarëve për reformat në Drejtësi dhe Vettingun, apo faktit që zgjedhjet j
Ben Blushit tregon se si do të sabotohet reforma në drejtësi Deputeti dhe kryetari i LIBRA-s, Ben Blushi votoi sot në seancën plenare të thirrur për reformën në drejtësi kundër shty
Protesta e opozitës, Spaho: S’mund të ketë reforma pa zgjedhje të lira Deputeti i Partisë Demokratike Edmond Spaho ka folur sërish mbi kërkesat e protestës së opozitë duke shtuar se nuk mund
Nishani takohet me Mogherinin: Shqipëria s’ka ndërhyrë në punët e brendshme të Maqedonisë Presidenti Nishani u takua ditën e sotme me Përfaqësuesen e Lartë të BE për Punët e Jashtme dhe Politikën e Sigurisë dhe
Blushi në Kuvend: Reforma zgjedhore po dështon, ja dy amandamentet që propozon LIBRA Ben Blushi kryetari i LIBRA-s ka marrë fjalën në seancën e sotme parlamentare ku në focus të fjalës së tij ka pasur zgje
Idrizi: Jemi në krizë politike, Pakt Kombëtar për të zbllokuar reformat Kryetari i Partisë Drejtësi, Integrim dhe Unitet, Shpëtim Idrizi ditën e djeshme deklaroi se jemi në një krizë politike
Zaev: Bëhuni gati për reforma në Maqedoni Kreu i LSM-së, Zoran Zaev, ka zhvilluar sot një takim me ambasadoren e re e Republikës Popullore të Kinës në Maqedoni, L
8 çështjet e ‘nxehta’ mes Ramës dhe Metës Katër muaj larg zgjedhjeve të përgjithshme parlamentare, maxhoranca e majtë, PS-LSI ende nuk ka një qëndrim të unifikuar
Vrasja e Kim Jong-Nam, kërkonte reforma në Korenë e Veriut Kim Jong-Nam, gjysmë vëllai i drejtuesit koreanoverior, Kim Jong-Un, i vrarë në Malajzi, ishte mbështetës i reformave në
Paraliza e reformave rrezikon të ardhmen e Ballkanit në BE! E ardhmja e proceseve reformuese në ekonomitë e Evropës Juglindore "në dritën" e dilema aktuale nëse duhen bërë duke pa