999 rezultate për

popullore

Çfarë janë variçet dhe si kurohen me mënyra popullore Variçe quhet zgjerimi i venave në trup por në përgjithësi përdoret për zgjerimin e venave në këmbë tek zona e pulpës ose
Bombë në shtëpinë e Stojkoviç në Mitrovicë Një mjet shpërthyes është hedhur në shtëpinë e Drazan Stojkovic, kryetar i këshillit komunal të Partisë Popullore Serbe
Përgjigjet Kurc: Pjesëmarrja ime në mitingun e VMRO-së, normale Ministri i jashtëm i Austrisë, njëkohësisht edhe anëtar i Partisë Popullore në vendin e tij, Sebastian Kurc, e konsidero
Zgjedhjet në SHBA, një lajm i mirë për Hillary Clinton Hillary Clinton ka marrë një lajm shumë të mirë. Clinton udhëheq me votë popullore ndaj presidentit të zgjedhur, Donald
Diskriminimi i shqiptarëve në Bankën Popullore Guvernatori i Bankës Popullore, Dimitar Bogov, ka deklaruar sot se institucioni që ai drejton ka përfaqësim të duhur të
Korea e Veriut: Kemi gjetur ‘drogën e mrekullisë’ që shëron SIDA-n dhe kancerin Sipas agjensisë së lajmeve të Republikës Popullore të Koresë se Veriut, mësohet se është krijuar një droge çudibërëse e
Maqedonia feston 75-vjetorin e Ditës së kryengritjes popullore Republika e Maqedonisë shënon sot 75-vjetorin e kryengritjes antifashiste dhe luftës nacionalçlirimtare. Kryengritja
DJ Cerry kërcënohet me jetë. I vunë pistoletën në kokë DJ Cerry, i cili mori jehone nga emisioni "Zonë e Lirë" i Arjan Çanit, i është vënë jeta në rrezik, ku gjatë një aktivit
Receta popullore që shëron diabetin Diabeti është një sëmundjet më të përhapura dhe me zhvillimet e mëdha të epokës moderne po kthehet në një problem shumë
Gallata para konferencës së kombëtares, Mavraj bëhet DJ (VIDEO) Në prag të ndeshjes ndaj Lihtenshteinit, atmosfera te kuqezinjtë tanë është shumë e mirë. Këtë e tregon edhe një vid
Kurat popullore me mjaltë dhe kanellë Është konstatuar se përzierja e mjaltit me kanellë shëron shumë sëmundje. Mjalti është prodhuar në shumë vende të botës.
Kurimi i gurëve në veshka me metoda popullore Çajrat popullore janë një ndër kurat më të përdorura për të shkrirë gurët në veshka. Shumë herë të rekomanduar dhe ng
Ndahet nga jeta bilbili i këngës popullore Në moshën 82-vjeçare është ndarë nga jeta këngëtarja e mirënjohur e muzikës popullore shqiptare, Naile Hoxha. Ajo ndë
Përleshjet në Jemen, 46 të vdekur Të paktën 46 persona kanë humbur jetën ndërsa 4 të tjerë janë plagosur në përleshjet mes forcave pro qeveritare dhe mili
Meda prezanton familjen e tij (Video) I ftuar në emisionin 21 gradë Meda, një nga këngëtarët më të ndjekur të muzikës popullore, ka ardhur i shoqëruar bashkë
Këngëtari i muzikës popullore grabitet nga maskat në Shëngjin Një tjetër banesë ka rënë pre e grabitjes. Ngjarja ka ndodhur sot në orët e para të mëngjesit, rreth orës 01.20. Buri
Xherdan Shaqiri "e kall" vallen në një dasmë shqiptare (VIDEO) Edhe pse ndodhet larg nga vendlindja e tij prej vitesh, Xherdan Shaqiri nuk e ka harruar muzikën e bukur shqiptare.
Vaji i hudhrës / Mrekullia e mjekësisë popullore Hudhra është një ndër antibiotikët më të fuqishëm natyror, dhe përbërës i shumë preparateve mjeksore të rëndësishëm.
Samiti i grave të PPE në Spanjë: Rama i trembet drejtësisë së pavarur! Kryetarja e Lidhjes Demokratike të Gruas së Shqipërisë, Albana Vokshi, i njohu përfaqësueset e Partive Popullore me qënd
Kërkohet mbyllja e kufirit Serbi – Maqedoni Partia popullore serbe, e cila në zgjedhje ishte pjesë e koalicionit të partisë së kryeministrit Aleksandar Vuçiç, sot k