Arrihet marrëveshja, Thiago Silva ka gati rikthimin e bujshëm

Thiago Silva do të largohet nga Chelsea në fund të këtij sezoni. Brazilianit i përfundon kontratë në fund të qershorit dhe mes palëve nuk od të ketë një zgjatje të bashkëpunimit dhe në këto kushte do të ndajnë rrugët.

Në korrik do të jetë zyrtarisht një lojtar i lirë në treg dhe kjo ka bërë që 39-vjeçari të gjejë një skuadër tjetër ende pa u haapur merkatoja e verës. Në këto kushte Silva od të bëjë një rikthim të bujshëm në karrierën e tij.

Sipas mediave britanike bëhet me dije se 39-vjeçari ka arritur paraprakisht marrëveshjen me Fluminense.

Qendërmbrojtësi do të nënshkruajë me skuadrën braziliane në juavët në vazhdim.

Ky është një rikhtim i madh për të, pasi në vitin 2009 u largua nga Fluminense drejt Milanit.


Shtuar 4.05.2024 15:26