999 rezultate për

kqz-

Bie faqja e KQZ-së pa filluar akoma numërimi Vetëm pak kohë pas mbylljes së procesit të votim, faqja zyrtare e KQZ-së ka rënë. Nuk dihet ende nëse bëhet fjalë për
KQZ kërcënon komisionerët: Vazhdoni votimin ose... Një pjesë e KZAZ-ve nuk po vazhdojnë votimin pavarësisht vendimit të KQZ-së për t'a shtyrë atë. Në një deklaratë për
Vlora i bën "golin" Ramës, bojkotojnë masivisht zgjedhjet Kur mbetet më pak se dy orë nga mbyllja e kutive të votimit vërehet një refuzim masiv ndaj klasës politike. Deri në
Kush do t’a hedhë i pari votën nesër? Nesër në orën 7:00 hapet zyrtarisht proçesi i votimit ku shqiptarët do të shprehin vullnetin se kush do t’i qeverisë për
Valdete Daka përsëri në krye të KQZ-së Valdete Daka do tw organizojë edhe zgjedhjet lokale 2017, të cilat pritet të mbahen më 22 tetor të këtij viti. Kjo pa
KQZ-ja sot përfundon rinumërimin e 115 kutive Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) pret që sot të përfundojë rinumërimin e 115 kutive, të cilat u kthyen në rinumërim
Kreu i KQZ-së: Të zbardhen incidentet, institucionet të zbatojnë ligjet Thirrjet e kryeministrit Edi Rama për përfshirjen e policisë në fushatë për të mbledhur vota për PS-në dhe incidentet e
Delawie përgëzon KQZ-në për punën gjatë zgjedhjeve Ambasadori amerikan në Kosovë, Greg Delwaie, ka përgëzuar punën e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve pas numërimit dhe ce
LSI ankimon vendimin e KQZ-së për numëruesin e tretë LSI ka ankimuar vendimin e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve për sa i përket anëtarit të tretë të grupit të Numërimit të
Haradinaj nuk e sheh të vështirë formimin e qeverisë Zgjedhjet e parakohshme në Kosovë përfunduan me renditjen në vend të parë të koalicionit të luftës. Surpriza ishte rendi
Përfundon numërimi pritet të dalin rezultatet nga KQZ Numërimi i votave ka përfunduar mbrëmë në qendrat e votimit, dhe shumë shpejt edhe do të shpallen rezultatet nga KQZ.
KQZ-së i prishet serveri, bllokohen 10 % të votave Numërimi i të gjitha votave ka përfunduar mbrëmë, por është një problem teknik i KQZ-së që nuk lejon publikimin e rezult
KQZ: Zgjedhjet e 25 qershorit rrezikojnë të futen në kolaps Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ditën e sotme ka paralajmëruar kolapsin në procesin zgjedhor, pasi drejtuesit e administr
Hysen Osmanaj jep dorëheqjen si nënkryetari i KQZ-së Nënkryetari i KQZ-së, Hysen Osmanaj sot ka paraqitur dorëheqjen nga ky pozicion,duke vazhduar mandatin si anëtar i thje
Çelja e fushatës, Thaçi takohet kryetaren e KQZ-së dhe drejtorin e Policisë Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, në fillim të fushatës elektorale ka pritur sot në mëngjes në një takim
KQZ gati për të çertifikuar listën përfundimtare të votuesve ​Komisioni qendror i zgjedhjeve pritet të miratojë dokumentin përmbledhës për certifikimin e listës përfundimtare
Mijëra emigrantë të Kosovës humbin mundësinë për të votuar, ja çfarë thotë KQZ-ja Kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve në Kosovë, Valdete Daka, në një intervistë për "Radion Evropa e Lirë" thotë
Kuvendi voton më në fund Vettingun Kuvendi ka miratuar sot pas disa oresh, diskutime, mbledhje dhe debate, te gjitha pikat e marreveshjes mes kryeministrit
Kreu i propozuar i KQZ-së flet para votimit: Të mos bëhemi pesimistë, na mbështesni Klement Zguri u zgjodh si kryetar i Komisionit Qendror te Zgjedhjeve. Teksa dilte nga kjo mbledhje bëri edhe prononcimin
"Ndërrim kuajsh në mes të lumit", si e komenton kreu i KQZ-së shkarkimin nga pakti Rama-Basha Denar Biba nuk do të jetë më kreu i KQZ-së dhe kjo duket se e ka irrituar jo pak. Nëpërmjet një statusi në Facebook,