999 rezultate për

kampion

Klopp: Gara për titullin nuk ka mbaruar dhe Guardiola e di këtë Jurgen Klopp ka hedhur poshtë talljet e Pep Guardiolas, i cili uronte titullin e kampionit për Liverpool. Klopp ka bë
Supergoli i Cuadrados zgjidhet më i miri i javës në Ligën e Kampioneve (VIDEO) Liga e Kampionëve ka zgjedhur golin më të mirë të javës së parë të sezonit të ri 2019/20. Gjatë të martës dhe mërkurë
Pas çerek shekulli, Liverpooli bëhet kampioni i parë që e fillon me humbje Liverpooli u largua kokë ulur nga “Sao Paolo” pasi që u mposht nga Napoli me rezultat 2-0 në ndeshjen e parë të sezonit
Peter Olayinka, heroi i mbrëmjes në "San Siro", nigeriani që spikati në kampionatin shqiptar (FOTO LAJM) Peter Olayinka është futbollisti më i përfolur në Shqipëri për momentin. Sulmuesi nigerian ishte protagonsti kryesor dje
Po tentonin të thyenin rekordin, ndërron jetë kampioni italian dhe dy të tjerë Një aksident tragjik ka ndodhur në San Nicoletto të Venecias, ku një motobarkë u përplas me digën duke shkaktuar vdekjen
Napoli magjik, Mertens dhe Lloriente fundosin kampionët e Europës (VIDEO) Napoli ka dhuruar spektakël në San Paolo teksa ka mposhtur 2-0 kampionët e Europës, Liverpoolin, shkruan Albeu.com. T
Trajneri i Atalantës: Do të jemi befasia e Ligës së Kampionëve Për herë të parë në historinë e saj skuadra e Atalanta do të luajë në Champions League. Trajneri Gian Piero Gasperini, n
Supersfida Napoli-Liverpool, do i ndalë Hysaj me shokë kampionët e Europës Liverpooli do ta fillojë mbrojtjen e titullit të Ligës së Kampionëve në përballje me Napolin, që edhe në sezonin e kalua
CHAMPIONS LEAGUE/ Nis faza e grupeve, të gjitha ndeshjet që do të luhen sot (FOTO LAJM) Sot do të luhen ndeshjet e para të këtij edicioni në Ligën e Kampionëve. Gjithsej do të luhen 8 ndeshje të ndara në d
Spanja rikthehet në maja: Shpallet Kampione Bote në basketboll Pas 13 vitesh Spanja fiton sërish kampionatin Botëror të basketbollit për meshkuj, duke festuar titullin e saj të dytë p
Cikalleshi vazhdon formën e mirë, shënon tjetër gol në Turqi Sokol Cikalleshi po kalon një moment mjaft të mirë në karrierën e tij, duke qenë se është kthyer në një golashënues në n
Spanja shpallet kampione bote në basketboll (VIDEO) Pas 13 vitesh Spanja fiton sërish kampionatin Botëror të basketbollit për meshkuj duke festuar titullin e saj të dytë Bo
"Shpërthen" Valdet Rama, Hat-trick në kampionatin gjerman 2 ndeshje 3 gola. Ish-futbollisti i Kukësit, Valdet Rama është duke kaluar një formë të shkëlqyer në Ligën e tretë gjerm
Alarm për bombë në ndeshjen e kampionatit anglez (VIDEO) Panik përpara startit të ndeshjes mes Derby dhe Cardiffit. Teksa lojtarët kishin dalë në nxehmje dhe tifozët po fillonin
Supersfida Angli-Kosovë, analizë dhe parashikim në "kokë" (VIDEO) Sot në mbrëmje Kosova do të luajë ndeshjen më të rëndësishem të vitit atë ndaj Anglisë në transfertë, ndeshja e cila do
Kristian Prenga kapet mat! Kush është bukuroshja e njohur pranë kampionit të boksit? (FOTO LAJM) Kristian Prenga, kampioni shqiptar i boksit po kalon disa ditë vërtet të bukura pas kthimit në Shqipëri për pushime.
U la jashtë Champions-it, zbulohet pse Sarri e përjashtoi Emre Can Juventusi vetëm pak ditë më parë publikoi listen, me lojtarët që do të marrin pjesë në Ligën e Kampionëve për këtë sezon
I vdes djali: Tragjedi në shtëpinë e kampionit të botës (FOTO LAJM) Legjenda e Brazilit, Cafu, nuk po kalon momente të mira në jetën private. Ish-mbrojtësi vuajti falimentimin dhe humbj
NOSTALGJI/ Kur Shqipëria "fundosi" 15 vite më parë Greqinë kampione te Europës (FOTO+VIDEO) Sot bëhen 4 vite nga fitorja historike ku Kombëtraja shqiptare mposhti 2-1 Qemal Stafa Greqinë, e cila vetëm 2 muaj më p
Van Dijk komenton eleminimin e Barcelonës në prani të Messit (VIDEO) Qendërmbrojtësi i Liverpoolit, Virgil Van Dijk, u pyet për përmbysjen e rezultatit kundër Barcelonës në gjysmëfinalen e