999 rezultate për

isis-it

Bombardohet Universiteti historik i Mosulit për t’u marrë nga duart e ISIS-it Forcat irakiane sulmuan sot Universitetin e rëndësishëm të qytetit verior të Mosulit, si pjesë e një fushate të mbështet
Ja momenti kur policia saudite vret 2 pjesëtarë të ISIS-it që kishin jelekë vetëvrasës (FOTO & VIDEO ) Policia saudite ka qëlluar për vdekje dy persona të cilët dyshohet se ishin antarë të ISIS. Lajmi është konfirmuar n
Rama -“La Repubblica-s”: Valëvitja e flamujve të ISIS-it është gënjeshtër e madhe Kryeministri i vendit, Edi Rama ka reaguar për një shkrim të prestigjiozes italiane “La Repubblica” e cila shkruante dit
Italia jep alarmin: Shqipëria, djepi i ri i ISIS-it! Ja rajoni më i rrezikuar “La Repubblica” i kushton një tjetër artikull Shqipërisë dhe kësaj rradhe për terrorizmin. Bëhet fjalë për një artikull
Kurdët i afrohen burgut më famëkeq të ISIS-it, dritë “jeshile” për pengjet Forcat kurdo-arabe, të mbështetura nga SHBA-ja, sot po korrin një fitore pasi janë vënë në ndjekje të ISIS dhe poarrijnë
Iraku nis ofensivë të re kundër ISIS-it Forcat irakiane kanë rifilluar sot një ofensivë për të rimarrë disa qytete perëndimore pranë kufirit me Sirinë që janë n
Sulmet kamikaze të ISIS-it në Mosul të filmuara me dron (VIDEO) Një video tre-minutëshe e filmuar me anë te dronit shfaq momente të sulmeve vetëvrasëse të organizatës terroriste ISIS,
Ka humbur të dyja këmbët, por kjo nuk e pengon për të përmbushur detyrën e tij prej terroristi (VIDEO) Çmenduria e ISIS-it nuk ka të ndalur, së fundmi është shfaqur një video propaganduese e kësaj organizate terroriste, në
180 000 euro ISIS-it për të bombarduar Evropën, pranga azilkërkuesit në Gjermani Autoritetet gjermane kanë arrestuar një azilkërkues sirian 38 vjeç nën dyshimin se i ka kërkuar ISIS-it një shumë të maj
"Daily Mail" lajmëron për kthimin e Lavdrim Muhaxherit me 400 ushtarë në Kosovë Mediet e Ballkanit por edhe ato ndërkombëtare kanë raportuar se gjenerali shqiptar i ISIS-it, Lavdrim Muhaxheri, është k
Aksioni, si u arrestua luftëtari i ISIS në Kukës Policia e Kukësit arrestoi dje Enes Begollin nga Mitrovica, i cili ka luftuar në krah të ISIS-it gjatë konfliktit në Sir
Turqia i kërkon SHBA-ve mbështetje ajrore në luftën kundër ISIS-it Turqia i ka kërkuar SHBA-ve mbështetje ajrore për të çliruar qytetin Al-Bab, bastion i grupit të Shtetit Islamik në veri
Momenti kur ushtria irakiane hedh në ajër automjetin e ISIS-it (VIDEO) Një video e publikuar së fundmi në internet, shfaq momentin kur një automjet i blinduar e ISIS-it hidhet në erë, teksa
Terroristi i Berlinit frymëzonte nipin e tij 18-vjeçar që t'i bashkohet ISIS-it Vazhdon dhe sot aksioni nga Ministria e Punëve të Brendshme në Tunizi për arrestimin e personave që kanë lidhje me terro
Rrëfimi rrëqethës i gruas që i shpëtoi terrorit të ISIS-it (VIDEO) Keqtrajtim, përdhunime, vrasje masive, janë gjëra që pothuajse çdo ditë ndodhin në Mosul. Zyrtarët e lartë të ISIS-it ud
Zbulohet plani i ISIS-it në Europë Gazetari John Bradley, në një shkrim për "Daily Mail", ka thënë se ngjarja e Berlinit dhe historia e autorit të saj konf
Facebook, Twitter, Google dhe Youtube paditen për mbështetje të ISIS-it Familjet e tre personave që u vranë në masakrën e klubit të natës në Orlando kanë ngritur një padi kundër Facebook, Twit
Momentin kur forcat speciale ruse zënë në pritë me mitralozin robot militantin e ISIS-it (FOTO & VIDEO) Forcat speciale ruse kanë përdorur një mitraloz robot gjatë një operacioni për vrasjen e një militanti të ISIS-it, që be
Ulet numri i shqiptarëve të Kosovës që i bashkohen ISIS-it Është shënuar ulje e numrit të shqiptarëve të Kosovës të cilët i bashkohen Shtetit të vetëshpallur Islamik, ISIS për të
Terrorizmi kërcënon Rusinë / Mbi 3.200 rusë i bashkohen ISIS-it Duket se terrorizmi po kërcënon Ruësinë tashmë pasi mbi 3.200 shtetas rusë janë larguar nga vendi për t'iu bashkuar Shte