999 rezultate për

gjermanine

Politikanët shqiptarë bashkohen për Kupën e Botës, shikoni se për cilën skuadër bëjnë tifo Kupa e Botës është eventi më i rëndësishëm sportiv në mbarë globin. Kur bëhet fjalë për Botërorin, të gjithë shfaqin int
Lajm i mirë për Gjermaninë, Neuer do të jetë në Botëror Manuel Neuer, pas një dëmtimi që e ka lënë për disa muaj jashtë fushë së blertë, ditët e fundit është kthyer në stërvitj
Tronditet Gjermania, Austria fiton me përmbysje ndaj Kampionëve të Botës (VIDEO) Austria ka fituar me përmbysje ndaj kampionëve aktual të botës, Gjermaninë, duke fituar me rezultat e përgjithshëm 2-1 n
Shqiptarët alarmuan Gjermaninë, 500 policë për t'i kapur Disa ditë më parë, Policia gjermane finalizoi një operacion të gjerë antidrogë, pas një hetimi të cilësuar si më të suks
Nuk shkon tek Arsenali, Low rinovon me Gjermaninë Joachim Low do të jetë trajneri i Gjermanisë deri në vitin 2022. Ai ishte njëri prej emrave më të përmendur bashkë me
Përmbytje të shumta në Gjermaninë veriore Njerëzit në të gjithë Gjermaninë veriore po luftojnë për të rikuperuar pasojat e stuhive të fuqishme që goditën rajonin
Stuhia përmbyt Francën dhe Gjermaninë Qyteti i Achen’it në Gjermani ka pësuar më së keqi nga stuhia e madhe që kaploi Europën të dielën mbrëma. Stuhia godi
Vetëvritet sulmuesi që terrorizoi Gjermaninë Dhjetëra njerëz janë vrarë në incidentin që ka ndodhur sot pasdite në qytetin Muenster, në perëndim të Gjermanisë, pasi
Ky qen tmerroi Gjermaninë, historia e trishtë e famlijes shqiptare që iu loton sytë I konsideruar si qen i urtë, mbrëmjen e të martës (mbrëmë) “Chico” u bë papritur vrasës i Lezimes 52 dhe të birit të saj
Shqiptari përlot Gjermaninë, historia si në filma e një azilanti që nuk e harroi ndihmën Gjatë kohës së pasigurisë në Kosovë, Besnik Elshani, atëkohë minoren, emigroi sëbashku me familjen drejt Gjermanisë. Në
Stuhia Friederike shkakton katër të vdekur dhe kaos në mbarë Evropën Të paktën katër persona kanë vdekur si pasojë e një stuhie të fuqishme, e quajtur “Friederike” që përfshiu sot mbarë Evr
Harrojeni Gjermaninë, emigroni në këtë shtet për një jetë më të mirë Të gjithë ëndërrojnë një jetë të mirë, dhe një punë të mirë. Këtë më së miri e ofron Danimarka, që numër një në Evropë n
Shifra alarmante! Të rinjtë mjekë e infermierë braktisin Shqipërinë për Gjermaninë Ambasada gjermane në Tiranë ka dhënë gjatë vitit 2017 viza pune për 3.500 qytetarë nga Shqipëria. Në Qendrën Goethe
Gjermani, dhjetëra të plagosur në protestat kundër kongresit të ekstremit të djathtë Një grup i madh protestuesish kundër kongresit të partisë së ekstremit të djathtë, Alternativa për Gjermaninë (AfD) janë
Ministria bën marrëveshje me Gjermaninë për punësimin e të rinjve Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale (MPMS), Skender Reçica në një intervistë për Telegrafin ka thënë se mungon dora
Ky është rrëfimi i gjermanit që e la Gjermaninë për UÇK-në (VIDEO) Këtë javë mysafirë në emisionin “Kojshia Show” ishin: Themeluesi i Shoqatës bamirëse “Jetimët e Ballkanit”, Halil Kastra
Vetëm fitore për Gjermaninë, kalon lehtësisht në Botëror (VIDEO) Përfaqësuesja e Gjermanisë ka fituar me rezultat 5-1 ndaj Azerbajxhanit, duke i mbyllur kështu fazën kualifikuese me gji
Kurti: Bashkimi me Shqipërinë të ndodhë në pajtim me SHBA-në e Gjermaninë Ish-kryetari i Lëvizjes Vetëvendosjes Albin Kurti, konsideron se Bashkimi i dy Gjermanive 27 vite më parë, ishte vendimt
DOSSIER/ Raportet me Gjermaninë, nga dëmshpërblimi tek darkat sekrete në hotelet e Vjenës Me politikën e orientuar drejt lindjes RFGJ-ja nuk kishte pse të mos lidhte marrëdhënie zyrtare edhe me Shqipërinë komun
Tetë liderët që e ngritën Gjermaninë pas Hitlerit (FOTO LAJM) Sot në Gjermani mbahen zgjedhjet për kancelarin e ardhshëm. Angela Merkel do të garojë (CDU) kundër Martin Schulz (SPD),