999 rezultate për

europian

Presidenti grek "kërcënon" Maqedoninë e Veriut, Shqipërinë dhe Turqinë Nga Mali i Zi, Presidenti i Greqisë, Prokopis Pavlopolos, i ka dërguar një mesazh të qartë Maqedonisë së Veriut, Shqipër
Veseli: Kush nuk na respekton, nuk e respektojmë Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka thënë se Kosova ka rastin më unik në historinë botërore, ku një indivi
Macron: Europa kurrë më e ‘nevojshme’ se sot dhe kurrë me e ‘rrezikuar’ se sot Presidenti Francez, Emmanuele Macron i ka bërë thirrje qytetarëve të BE ta shfrytëzojnë votimin në zgjedhjet e Parlamen
Tagliafico piketohet nga skuadrat e mëdha Europiane Forma e shkëlqyer që Nicolas Tagliafico po tregon me fanellën e Ajaxit, ka tërhequr vëmendjen e skuadrave të mëdha eur
"Ka filluar një luftë civile", Presidenti i PE reagon për Shqipërinë Presidenti i Parlamentit Europian, Antonio Tajani në kuadër të një vizite në OKB e quajti situatën në Shqipëri shumë të
Rama për sjelljen e Bashës ndaj europianëve: Çfarë sikleti! Kryeministri Rama mesa duket nuk e ka shijuar aspak qëndrimin e opozitës në takimin me delegacionin e Parlamentit Europi
Eurodeputetët mbërrijnë në Tiranë: Ndërmjetësojmë për krizën Ka mbërritur në Tiranë delegacioni i Parlamentit Europian. Eurodeputetët vijnë para vendimit për hapjen ose jo të bis
Ilir Meta kërkon përgjegjshmëri nga politika Presidenti i Republikës, Ilir Meta mori sot pjesë dhe përshëndeti ceremoninë e Bekimit të Gurit të Themelit të Spitalit
"Ndryshimi jo me kërcënime", Balla flet nga Kongresi PS-së Europiane Kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla ka marrë pjesë në Kongresin Elektoral të Partisë Socialiste Europiane, në
Basha: Shqipëria të ardhme europiane pa Edi Ramën Kreu i opozitës ,Lulzim Basha duke komentuar protestën e sotme shkruan se Shqipëria do të ketë një të ardhme europiane
Juncker: Ballkani do të shkojë drejt paqes ose luftës Presidenti i Komisionit Europian, Jean Claude Juncker deklaroi në Bruksel se vendet e Ballkanit Perëndimor duhet të kenë
Politikania europiane reagon ashpër ndaj Ramës për videon e postuar Politikania e njohur europiane, Doris Pack, ditën e sotme ka hedhur akuza të ashpra ndaj kryeministrit, Edi Rama. Ky
Vjen lajmi i mirë, Gjermania mbështet hapjen e negociatave për Shqipërinë Kreu i Kuvendit, Gramoz Ruçi ka marrë garancinë e ministrit gjerman për Çështjet me BE-në, Michael Roth sa i takon vendi
Ceferin: Do ishte e mërzitshme të shihje çdo fundjavë Juventus-PSG Aleksander Ceferin, presidenti i UEFA-s, ka dalë kundër çdo lige tjetër të re që flitet se mund të krijohet, madje ka th
Lorik Cana: Atë që arriti Kosova kaq shpejt, Shqipëria nuk e ka bërë dot për 80 vite (VIDEO) Lorik Cana po i shijon ditët e "pensionimit" nga fushat e blerta. Mes Shqipërisë, ku është vendosur me familjen e tij të
E bujshme, mbrojtësi shqiptar drejt gjigantit europian Enea Mihaj është një nga futbollistët më “të kritikuar” që skuadra kombëtare ka momentalisht. 20-vjeçari la në pritje Sh
Calja: Jam shumë i zhgënjyer nga shteti Sportisti më i suk sesshëm shqiptar për vitin që lamë pas, pa dyshim që ishte peshëngritësi Briken Calja, i cili u shpal
Flasin statistikat, Max Allegri trajneri më i mirë në Europë Masimiliano Allegri pushton Europën. Pikërisht kështu, pasi asnjë trajner nuk ka bërë më mirë se italiani në ndonjë prej
Gazetarët europianë, shuplakë Ramës: Hiq dorë nga censura ndaj medias Qendra Europiane për Median e Lirë i ka dhënë një shuplakë të fortë qeverisë duke kërkuar heqjen dorë nga ndryshimet e f
BSH ka blerë 400 milion euro, por monedha europiane nuk gjen derman Banka e Shqipërisë, si pjesë e ndërhyrjeve të jashtëzakonshme në tregun valutor dhe për efekt të rritjes së rezervës val