999 rezultate për

anetareve

Paralizohen agjencitë e pavarura Për një kohë të gjatë puna në organet e 11 agjencive publike të pavarura po zhvillohet me borde gjysmake. Madje puna në
CV-të e 21 anëtarëve të qeverisë “Rama” Ata vijnë nga fusha të ndryshme, disa me një karrierë politike disa të tjerë jo. Gazeta DITA sjell të dhëna mbi CV-në
Berisha-anëtarëve: Përdorni votën tuaj jashtë çdo ndikimi Kryeministri Sali Berisha, në një publikim në faqen e tij zyrtare në rrjetin social “Facebook”, u ka drejtuar një mesazh
Çeku dhe Imami nënshkruajnë sot marrëveshje Ministri i FSK-së Agim Çeku dhe ai i Mbrojtjes së Shqipërisë, Arben Imami nënshkruajnë sot marrëveshjen Suplementare SOF
VMRO-BDI nuk gjejnë mirëkuptim mes tyre Shpallja për zgjedhjen e tre anëtarëve gjykatësve në Gjykatën e Lartë është anuluar nga Këshilli gjyqëaor për arsye se n
Mungesa e anëtarëve të KQZ-së nuk cenon standartet zgjedhore Kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve Lefterie Lleshi, deklaroi sot se institucioni që ajo drejton ka kapacitete
Thaçi akuzon ish-bashkëpunëtorët Në takimin e rregullt të degës së PDSH-së në Tetovë, kreu i saj Menduh Thaçi ka thënë një vrag akuzash ndaj atyre që ai
AK: PS nën panik, po tenton të blejë votat Aleanca Kuqezi ka akuyuar sërish sot Partinë Socialiste se po tenton të blejë votat e anëtarëve të Aleancës Kuqezi në kë
Teherani paralajmëron Shqipërinë: Muxhahedinë rrezik për sigurinë kombëtare Teherani ka reaguar ndaj pranimit të strehimit nga ana e Shqipërisë të 14 prej 210 anëtarëve të organizatës Mojahedin-e-
KQZ: Të plotësojë numrin e anëtarëve Nga qyteti i Korçës, ambasadori suedez në vendin tonë, Petrik Svenson apeloi që Komisioni Qendror i Zgjedhjeve të plotës
Mediu: KQZ komision politik Kreu i Partisë Republikane në konvetën e sotme Kombëtare, Fatmir Mediu u shpreh se dorëheqja e dy anëtarëve të partisë S
Nishani dekreton emërimin e dy anëtarëve të rinj të Gjykatës së Lartë Presidenti i Republikës, Bujar Nishani, në mbështetje të nenit 93 dhe nenit 136, pika 1 të Kushtetutës së Shqipërisë, de
Zëvendësimi i anëtarëve të KQZ-së, PS mbledhje grupi Partia Socialiste mblodhi sot grupin e saj parlamentar, nga ku pritet të dalë me një vendim mbi kandidaturat për vendet
KSHZ, ashpërsohet debati pasi ka baza entike Prej disa orësh në KSHZ vazhdon debati me tone të larta mes anëtarëve shqiptarë dhe maqedonas. Sipas anëtarëve shqiptarë
Vijon vala e largimeve të anëtarëve të LSI-së Nënprefekti i Gramshit, Shkëlqim Hoxha i cili është anëtar i LSI-së është shkarkuar nga detyra, ndërsa në vend të tij em
Marrja e fletëvotimeve në Kumanovë, debate në KSHZ Komisioni Shtetëror Zgjedhor (KSHZ) e ka ndërprerë mbledhjen në të cilën ishin marrë në shqyrtim listat zgjedhore të tr
Lëvizja Studentore: UP në shërbim të pushtetit "STUDIM KRITIKË VEPRIM" është lëvizja studentore për barazi ditën e sotme mbajti një koferencë për gjendjen e Universite
Dorëzohen emrat e anëtarëve të komisionit anketues Lidhja Social-Demokrate e Maqedonisë dhe VMRO-DPMNE kanë dorëzuar dje propozimet e tyre për anëtarët e komisionit anketu
Rregullorja e KQZ, diskutime mbi propozimet e anëtarëve socialistë Komisioni Zgjedhor i Zgjedhjeve diskuton sot rregulloren për organizimin dhe funksionimin e institucionit. Pika kryesore
Refuzimi i ofertës së VMRO-së, përçarje te LSDM Refuzimi i propozimit më të fundit të VMRO-DPMNE-së nga ana e partisë opozitare maqedonase LSDM ka lënë të pakënaqur një