Messi realizon supergolin e parë për këtë sezon (VIDEO)

Barcelona po luan në këto momente ndaj Gironës një miqësore në prag të fillimit të sezonit të ri.

Dhe ashtu siç pritej, katalanasit po e fitojnë takimin me rezultatin 2-0.

Pas golit të Philipe Coutinhos, ishte radha e Lionel Messi që të shënonte për blaugranët.

Pas një pasimi të Coutinhos, Messi rrotullohet bukur dhe gjuan me të djathtën, duke shënuar një gol mjaft të rrallë, pasi këmba me të cilën gjuan “Pleshti” është ajo e majta.

Ardhja e Koeman, duket se ka ndryshuar shumë gjëra te Barcelona, pasi vihet re një lojë mjaft e qartë.


Shtuar 16.09.2020 18:16