Siptoma të koronavirusit, tre lojtarë të Licester City në karantinë

Licester City është një skuadrat që po përballet direkt me koronavirusin.

Trajneri i ‘dhelprave’, Brendan Rodgers, ka konfirmuar sot se tre lojtar të skuadrës së tij dyshohet të jenë prekur me koronavirus.

Lojtarët kanë shkuar në vet-izolim, pasi kanë treguar simptomat.

Më herët mediet britanike kishin përhapur lajmin se tre lojtarë anonim të Premierligës janë duke u testuar.

Duket se treshja e Leicester janë ata, dhe rezultatet e tyre pritet të dalin nesër.


Shtuar 12.03.2020 14:21