Barcelona përgatit supergjobën ndaj Messit

Tension i lartë te Barcelona! As samiti i shumëpritur i planifikuar për ditët e ardhshme midis presidentit të Barcelonës Josep Bartomeu dhe Jorge Messi, babait dhe agjentit të Pulce, nuk do të mund të shuajë.

Nga kjo klimë konflikti të hapur që po i afrohen palët te pikat e mundshme të kthesës për telenovelën e merkatos, një nga më të rëndësishmet në historinë e fundit të futbollit.

Për të konfirmuar më tej, për ditën e dytë radhazi, Leo Messi nuk është dukur në Ciutat Esportiva, me klubin Blaugrana që tani mund të miratojë sanksione disiplinore kundër kapitenit të saj.

Marrëveshja kolektive e përcaktuar nga La Liga dhe nga Shoqata Spanjolle parashikon që, nëse një atlet nuk paraqitet në dy raste në vendin e tij të punës, ai do të ishte përgjegjës për një shkelje serioze ndaj klubit që i përket.

Messi tashmë ka refuzuar të marrë pjesë në takimin e së dielës, për t’iu nënshtruar tamponëve për Covid-19 me pjesën tjetër të ekipit dhe seancën e parë të epokës Koeman, e planifikuar për dje pasdite.

Mosprezantimi në fushën e qendrës sportive të Barcelonës edhe sot do të sillte numrin e mungesave radhazi në tre, duke shkaktuar kushtet për “shkeljen shumë të rëndë” dhe një gjobë kundër tij.

Siç është raportuar nga Marca, Messi mund të gjobitet me 25% të pagës mujore ose 11 ditëve të pagës.


Shtuar 1.09.2020 16:30