Barcelona e gjymtuar, “infermierisë” së tejmbushur i shtohet dhe Jordi Alba

Skuadra e Barcelonës këtë sezon është duke vuajtur dëmtmet e shumë lojtarëve kryesor sic janë, Suarez, Dembele, Lenglet dhe Turan.

Në ndeshjen ndaj Getafe një tjetër titullar la fushën për shkak dëmtimi.

Jordi Alba sipas gazetës “AS” do të qëndrojë 3 javë jashtë fushave të lojës.

Spanjolli sipas këtij raportimi humb një nga ndeshjet më të rëndësishme të sezonbit që është “El Clasicco” e datës 1 mars. /albeu.com/


Shtuar 16.02.2020 09:05