Bale lihet jashtë skuadrës për ndeshjen me Sevillan

Ditën e sotme, Real Madrid luan ndaj Sevillas në shtëpi. Për këtë sfidë trajneri i madrilenëve, Zinedine Zidane do të ketë në dispozicion sulmuesin Karim Benzema, i cili është rikthyer nga një dëmtim.

Mirëpo ajo që bie në sy nga lista e të grumbulluarve nga ana e trajnerit francez është mungesa e Gareth Bale.

Sipas asaj që raporton “AS” uellsiani nuk vuan nga një dëmtim. Media spanjolle raporton se Zidane nuk ka më nevojë për Bale dhe për këtë arsye e ka lënë jashtë, duke i hapur rrugë kështu një transferimi të lojtarit diku tjetër.


Shtuar 18.01.2020 08:21