Rritja e ndjeshme e temperaturave, si do të mbajë moti sot

Sipas MeteoAlb: Moti në vendin tonë gjatë paradites paraqitet me kthjellime dhe vranësira të herë-pasherëshme. Të njëjtat kushte të motit vijojnë dhe gjatë pasdites e mbrëmjes.

Temperaturat e ajrit mbeten kostante në mëngjes por rriten në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 9°C verilindja deri në 36°C ultësira perëndimore.

Era do fryjë e lehte me shpejtësi deri 28 km/h nga drejtimi Jugor duke krijuar brigjet detare dallgëzim 2ballë.


Shtuar 16.05.2020 06:12