Pas shembjes së Teatrit Kombëtar, këshilltarët bashkiakë nisin dorëheqjet: Përbindësha!

Pas shembjes së godinës së Teatrit Kombëtar, vendim ky që u fimros nga këshilltarët e bashkisë së Tiranës, kanë nisur dorëheqjet.

Burime bëjnë me dija se dy anëtar të Këshillit Bashkiak kanë dhënë dorëheqjen. Konkretisht kanë paraqitur dorëheqjen Genta Mezini, ish-këshilltare e LSI-së dhe dhe Ervin Mete.

Anëtarja Genta Mezini, me anë të një emaili ka njoftuar kolegët e tij se ka dhënë dorëheqjen nga Këshilli bashkiak dhe arsyet sipas saj, janë personale.

Në një mesazh në Facebook po atë ditë Mezini-Dedej shkruan se duhet të edukojmë brezin e ri me dashurinë për artin dhe kulturën.

“Ta fillojme me edukimin e nje brezi te ri ndryshe nga ne. Ti edukojme me dashurine per kulturen dhe artin, me respektin ndaj historise ne kuptimin e drejte te saj. Mjaft më me perbindsha!”- shkruante ajo më 17 maj në Facebook.


Shtuar 22.05.2020 20:46