Artan Hoxha zbulon mesazhin pas ekzekutimit të djeshëm në Tropojë

Gazetari Artan Hoxha ka deklaruar se vrasja në Tropojë ka pas një mesazh. Sipas tij viktima Guxim Gjuriqi ishte një mesazh për të shkuar tek të tjerë.

“Aty kalonte gjithë dynjaja autorët e kanë qëlluar nga makina. Dyshimet janë që kemi të bëjmë me tre autorë. Ai është qëlluar me breshëri, njerëzit që kanë arritur të parët e kanë gjetur të gjallë, por sa ka mbërritur në spital ka humbur jetën. Ka vetëm dy mundësi per tu larguar autoret, nga Bajram Curri mund të largohesh ose nga Hasi ose nga Fierza, por ajo është më e gjatë, dhe drejt Hasit është rrugë më e mirë.

Mua më duket pak e çuditshme që nuk arrin një drejtori ai ajo e Kukëst që të mos bllokojë dy rrugë. Ti ke të gjitha mundësitë që ta bllokosh këtë rrugë. Mënyra si është kryer ngjarja, personazhi që është goditur janë të gjithë elemnetë që kjo është një vrajse me mesazh brenda, dhe unë këto kam frikë.

Jo unë por të gjithë qytetarët nga Tropoja që kam folur sot të gjitë më kanë shprehur këtë gjë, frikën që mos fillojë një serial. Ai ka lënë tre fëmijë, vëllai vet ka tre fëmijë, fisi, ku fillojnë histori të tilla nuk i dihet se si mund të shkojë, sidomos malësia që ka rrethana.

Dhe në rastin konkret, për mua viktima e mbrëmshme nuk ka qenë objektivi, ai ka qenë mesazhi për të shkuar tek të tjerët. Ky nuk ruhej, se ata tjerët kanë ikur. Dyshhet se janë vrasës me pagesë. Urdhëruesi nuk jeton në Tropojë”, tha Hoxha./abcnews.al


Shtuar 6.01.2020 16:13